24. júna 2024

“I'm looking for…”, razmišljanja o migracijah

Od 19. do 30. junija je Regionalni arheološki muzej Pelagijskih otokov gostil razstavni projekt "I'm looking for..." Adriane Torregrosse, ki ga je promoviralo in kuriralo Kulturno društvo Cizerouno. Razstava raziskuje pojav migracij iz nove perspektive, pri čemer se osredotoča na izkušnje sorodnikov, ki se odpravljajo v iskanje svojih razseljenih družinskih članov, skozi portrete devetih "iskalcev", ki obiskovalce vodijo na izjemno čustveno potovanje.
Z namenom poglobitve in spodbujanja razumevanja fenomena je Diakonija Trst sodelovala z Diakonijo Agrigenta pri organizaciji serije spremljevalnih dogodkov, pod pokroviteljstvom Občine Lampedusa, Parka "Valle dei Templi", Zgodovinskega arhiva Lampeduse in Arheološkega muzeja Pelagijskih otokov.
Tukaj je urnik dogodkov:
  • 19 junija, otvoritev razstave s delavnico "Identiteta v gibanju", namenjeno mladim za razmišljanje o potovanju kot metafori osebnostne rasti.
  • 20 junija, nastop nigerijskega umetnika Chrisa Obehija na trgu Piazza Castello ob svetovnem dnevu beguncev.
  • 21 junija, srečanje z dvema udeležencema žive knjižnice "Migrantske identitete", namenjeno deljenju in razpravi o njihovih izkušnjah v Zgodovinskem arhivu Lampeduse.
  • 22 junija, okrogla miza na trgu Piazza Castello z naslovom "V obraz drugemu", s sodelovanjem nacionalnega direktorja italijanske Karitas, predstavnice Valdenske cerkve na Lampedusi, škofa Agrigenta in župana Lampeduse.
Projekt simbolizira metaforično srečišče med balkansko in sredozemsko potjo, ki ustvarja prostor za razmislek in dialog, posvečen kompleksnosti migracijskega pojava.

Caritas Diocesana Trieste