Fundacija

Fundacija Diocesana Caritas Trieste Onlus je neprofitna organizacija, ki deluje v skladu z evangeljskimi vrednotami bratstva in ljubezni, sledi usmeritvam škofa in sodeluje s Škofijsko Karitas Trst. Ustanovljena leta 2010, je potomec zgodovine, vrednot in vizije, ki jih je podedovala od pastoralnega organizma Trst, katerega je operativni organ za uresničevanje sprememb na območju.
S skrbjo za portfelj dejavnosti, ki segajo od solidarnosti in gostoljubja do socialne pomoči, fundacija deluje na različnih področjih intervencije in sodeluje z lokalnimi in regionalnimi javnimi upravami pri promociji storitev, projektov in dogodkov.
Logo Caritas

Upravni odbor Fundacije Diocesana Caritas Trieste

Fundacija Diocesana Caritas Trieste je vodena s strani upravnega odbora, v katerega spadata generalni vikar škofije Trst, direktor Škofijske Karitas Trst in pet drugih posameznikov - duhovnikov in/ali laikov - imenovanih s strani škofa Trsta na podlagi njihove dokazane znanja o družbenih dinamikah območja in njegove uprave.
Poti se ustvarjajo s hojo po njih.
– Franz Kafka
Logo di Caritas